1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Obie uszczelki pod głowicą wymienione... nadal źle

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika desant1, 8-01 19.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 629
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Zapewne

komar200 lubi to.
  2. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 675
    Miasto:
    London
    Adres strony:
    komar200 lubi to.
  3. RafałMS

RafałMS Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Siec
    Na moje oko to silnik przegrzany , coś pęknięte albo blok albo głowica. Bez sprawdzenia szczelności głowic i bloku wróżenie z fusów.

4. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    126
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Następny co mu płyn na ciepłym wyrzuca ze zbiorniczka bez korka. Po takich testach to we wszystkich autach które do mnie przyjeżdżają czapki trzeba by zdejmować.

5. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    694
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Da sie taki silnik zagrzac?

6. desant1

desant1 Nowy

Docenione treści:
    0

Wyrzucało płyn, zniszczyło pompę płynu chłodniczego, zniszczyło termostat, samochód nie dawał ciepłępo powietrza w kabinie chyba że się mocno przegazowało. rura ktora wychodzi za termostat (czarna gruba) zasysała się do środka kiedy dawało się gazu. Termostat wymieniony i ta rura juz sie nie zasysa. płyn wyrzuca jak czasami. Jak na zimnym dam 3/4 miedzy min a max płynu to na ciepłym zdarza mu sie wyrzucać płyn, ALE tylko jak się mu mocno gazuje(wysokie obroty). A pierwsza diagnoza i "naprawa" polegała na wymianie chłodnicy, pompy, nagrzewnicy, a nic nie pomagało, dopiero jak się wykosztowałem to stwierdzono, że poszła uszczelka :/. Jak można jeszcze sprawdzić szczelność, jeżeli nie testerem z rurką od wina i odczynnikiem zmieniającym kolor? bo może faktycznie jest stary płyn chłodniczy, który zawiera pozostałości CO2 w sobie?

Czy sprawdzenie kompresji na wszystkich cylindrach da odpowiedź czy w ogóle jest uszkodzona UPG? Jakie są jeszcze inne sposoby? może silnik jest sprawny. I proszę, Panowie, nie wyzywajcie, nie obrażajcie, bo nie przyszedłem na to forum żeby poprawić wam dzień, tylko żeby znaleźć rozwiązanie, ok?
    Sytuacja jest jaka jest. Jak któryś z Was ma wehikuł czasu, to chętnie skorzystam i cofne się w czasie. Ale póki nie macie takiego wehikułu, to zaproponujcie mi co byście zrobili w takiej sytuacji.
    Tak, biedaczki, mam hajs, ale mam go również dlatego, że oszczędzam. Chrysler jest z 2006 roku i kosztował mnie 27 000 zł, więc skończcie te gadki o januszowaniu czy coś. Koszt naprawy to 10-20% tego auta. To nie są grosze w stosunku do wartości auta. A wobec moich śroków... gentelmani nie rozmawiają o pieniądzach. Interesujcie się własnymi "krokodylami" w kieszeni,

Ostatnio edytowano: 10-01 19
  7. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    wólka
    Ale jaja idę do monopola ZARZĄDZAM walę flache siadam za fajere walę w drzewo - no to z powrotem do sklepu i .... oddaj hajs , za furę, za prawko zabrane , za nowy dress i jeszcze za taxi .... Pan zlecił losowo Pan zarządził Panu nie wyszło- kto ma zaplacic ? Chłop jak nić poseł albo jakiś minister , sprawiedliwosci ?

8. desant1

desant1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Czy czytałeś cały problem? na moje zlecenie było wymiana losowej uszczelki. Jeżeli po naprawie losowej byłoby coś źle naprawiłbym druga. ALE BYŁO DOBRZE., az do kolejnej zimy!!! NAUCZCIE SIE CZYTAĆ CAŁOŚĆ, a nie wybiórczo. Jak książka nie ma obrazków to też nie czytacie bo więcej niż 8 linijek to już się nie chce czytać?

9. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    wólka
    czyli rok jeździłeś ?--- od zimy do zimy to jest rok ..... z uszkodzoną pompą i uszkodzonym termostatem

10. komar200

komar200 GWD

Docenione treści:
    813
    Miasto:
    grudziadz
    A na moje oko, to zmienić warsztat albo szopę
    jeżeli padł blok to naprawa może boleć koszt ok 15.000 używany motor ok 10.000 oczywiście słupek bez osprzętu .

11. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    wólka
    A ile przełożenie? W tysiąc u idzie się zamknąć?

12. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    751
    Miasto:
    Kaczory
    Już widze jak ktoś targa to za mniej niż tysiąc....

13. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    694
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
  14. komar200

komar200 GWD

Docenione treści:
    813
    Miasto:
    grudziadz
    Zamkną bym ci bramę przed nosem ;)

misiek1394 lubi to.
  15. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    694
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    A co za tego tysiaca?

16. desant1

desant1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie, idziemy w dobrą stronę, zamiast rekompensaty napraw obu uszczelek idziemy w stronę naprawy wartą między 1/3 a 1/2 wartości auta. Idziemy w dobrą stronę. Miałem na myśli raczej praktyczne rozwiązania prowadzące do tego, żebym odzyskał chociaż część pieniędzy, lub żebym miał sprawne auto. Miałem na myśli, jak zagadać do mechaników, żeby się zgodzili na pokrycie kosztu zakupu uszczelki i naprawę bez wynagrodzenia, bądź ja płace materiał a oni naprawiają. Jakimi prawami konsumenta się bronić. itp itd. Na razie wyżywacie się na mnie. To nie pomaga. Ale ciesze się, że poprawiam komuś dzień, poprzez ciśnięci mi... przez internet.
    Równolegle zapytam : jak dokładnie sprawdzić szczelność, jeśli nie poprzez tester? Bo ten może dawać fałszywy wynik poprzez zawartość CO2 w płynie chłodniczym który mógł się nasycić CO2 sprzed naprawy

17. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    751
    Miasto:
    Kaczory
    To zastanów się która upg puszcza i jak to udowodnić odpowiedniemu mechaników.
    Ja podpowiem, że nie jesteś w stanie.

18. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 675
    Miasto:
    London
    Adres strony:
    Możesz jeszcze zastosować -Szopo Naprawiacz-jak ci sie nie chce inwestować upload_2019-1-10_16-42-31.jpeg

Testy
    Wykręć świece i zobacz może ci podpowiedzą.Zrób test ciśnieniowy i też może coś podpowie

pawel2406 i komar200 lubią to.
  19. misiek1394

misiek1394 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    318
    Miasto:
    K-K
    Oddaj samochód do dobrego mechanika na weryfikacje. Nie na wymianę, naprawę. Niech stwierdzi na 100% co jest uszkodzone, porobi testy, sprawdzi swiece itp... bla bla bla.
    Po takim sprawdzeniu niech ci wyceni usunięcie usterki i po problemie, robisz albo zabierasz auto i nie robisz. Najlepiej szukaj warsztatu który specjalizuje się w takich dziwolągach lub naprawie silników.

Edit: Przez forum ci nie naprawimy samochodu.

pawel2406 i komar200 lubią to.
  20. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    wólka
    pod warunkiem że to uszczelka ......jak na razie to Pan właściciel tak twierdzi ....