Witamy na Forum Mechaników!
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach. Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!
Witam wszystkich na forum trafiłem przypadkiem szukając info na temat podłączenia złącza diagnostycznego do Sprintera 312D. A zajmuje się naprawa aut hobbystycznie głównie dla własnej satysfakcji.
Witam! Jestem mechanikiem w warsztacie. Naprawiamy Fordy w Rzeszowie. Na forum zarejestrowałem się pod względem dzielenia się informacją o naprawach oraz narzędziach warsztatowych
Witam serdecznie, czy możecie mi pomóc.
Mam problem z kodem P0016 w Kia Ceed 1.4 cvvt benzyna z 2011r. Po wymianie kompletnego rozrządu nadal pojawia się błąd P0016. Zauważyłem że jeszcze do końca nie pracuje równo nie ma takiego przyspieszenia jak przed wymian, czyli wciskając pedał gazu ma chwilę zawieszenia i reaguje po chwili. Zdemontowałem pokrywę zaworową i sprawdziłem jak jest ustawiony rozrząd i zauważyłem że na kole zmiennych faz obrotów nie ma kreski poziomej do ustawiania. Moje pytani ; czy można ustawić rozrząd na podstawie kropek wybitych na kołach zębatych. Na kole zmiennych faz obrotów nie ma tej kreski jak na starym. Oczywiście mechanik twierdzi że rozrząd jest dobrze ustawiony. Pozdrawiam